Arkadaşlık Siteleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Arkadaşlık Siteleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Bu gün bir farklılık yapmak istedim. Ve sizlerin İnternet form sitelerinde arkadaşlık siteleri ile ilgili sorularınızı toplayarak. Cevaplamaya çalışa cam. Azda olsa merakınızı gidermeyi planlıyorum. Bunu başarabilirsem ne mutlu bana. Öncelikle bilmeyen için söyleyim biz klassohbet arkadaşlık sitesi olarak altı ay gibi bir zamanda chat hizmeti versek te. Bilgi ve deneyimlerimiz geçmişte uzun yıllara dayanıyor. Bu konuya geçmeden önce bizi hala tanımayanlar için referansımızın güçlü olduğunu belirtmek istedim sadece. Çünkü insan bilgi alacağı kişilerin güvenilirliğini ve deneyimlerini bilmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü biraz dan değineceğim konuda bunun daha çok önemini anlata cam sizlere.

Arkadaşlık Siteleri Nasıl Kurulur, Maliyeti Yüksek midir, ve En Önemlisi Kazancı Var mıdır?

Sizler tarafından merak edilen soruların en başında bu geliyor. Sohbet sitesi kurma yada arkadaşlık siteleri kurma gibi sorular. En başta şunu söylemem gerekirse evet bir sohbet sitesi kurmak istiyorsanız çok basit ama önemli olan işin web seo kısmı. Mesela diyelim bir sohbet veya arkadaşlık sitesi kuracaksınız. Türkiye’de sizlere sunucu sağlayacak Shell hizmeti veren 3 yada 4 tane firma var. Bunlar: Seker Shell, Zirve Shell olmak üzere yurt dışındaki sunucuları sayesinde sizlere oldukça yardımcı oluyorlar. Öyle ki Web temanız dan tutun ıRC hizmetlerine kadar sizin yerinize bütün işlemleri gerçekleştiriyorlar. Gerisi sizin komut bilginize kalıyor. Komutta bilmiyorum diyorsanız eğer. Biraz uğraş sonrası öğrenmeniz çok basit. Maliyet olarak aylık 100 ile 150 tl arasında bir sunucu hizmeti bedeli ödemeniz gerekiyor.

Google reklamı vs. bu işin ayrıntılı kısımları ama illa reklam vermek zorunda değilsiniz. En çok merak edilen bir diğer soru ise kazancı var mıdır? Web seo kısmı burada devreye giriyor. Sitenizi Google gibi arama motorlarında yükseltmek istiyorsanız. Seo bilginizin olmasın şart. Tabiki kimse sizden profesyonel bir seo’luk beklemiyor ama en azından makale nasıl yazılır, nasıl yüklenir etiketleme gibi olaylarını bilmeniz şart. Eğer iyi bir yere gelebilirseniz sıralamada o zaman belki para kazanmanız söz konusu olabilir. Ama siz yinede ilk 1 senede bunu unutun derim.

Sohbet ve Arkadaşlık Siteleri Güvenilir midir?

Bu belkide insanların en çok çekindiği konulardan birisidir. Aslında burada soru cevabı sizin elinizde sizde saklı. Çünkü herkese açık platformlar oldukları için. Çeşitli iyi yada kötü fikir barındıran insanlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu da gayet normal bir durum. Burada önemli olan siz karşınızdaki konuştuğunuz kişiye ne kadar güvenebilirsiniz. Ne kadar onu tanıdınız ve özelinizi paylaşabilirsiniz. Buda biraz sizin hayat adına deneyimlerinize kalmış bir şey. İşin teknik güvenilirlik kısmına gelecek olursak eğer. Sadece İnternet sağlayıcı şirketinizin size vermiş olduğu ip adresinden başka bir bilginiz görünmüyor. Bu konuda içiniz rahat olsun. Ama bazı sohbet siteleri ve sohbet odaları özel okuma modunu reklam koruma amaçlı açık tutabiliyor. Her ne kadar reklamdan korunma amaçlı olsa da hoş bir şey olmadığını kabul etmek lazım. Bunun içinde Motd komutu uygulaya bilirsiniz. Status kanalında açık olup olmadığını görebilirsiniz. Şimdiden sizlere iyi sohbetler diliyorum. Umarım azda olsa merakınızı gidermeyi başarmışımdır.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 42 defa

Kategori: Sanal Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 24 Haziran 2021

2 Yorumlar
Tarım

Sayın Klas sohbet yönetimi bu güzel aydınlatma için teşekkür ederim. Aklımdaki bir çok soruya cevap oldu iyi çalışmalar dilerim.


Tarık

Sayın klas sohbet yöneticileri yaptığınız bu açıklama çok aydınlatıcı olmuş. İyi çalışmalar dilerim.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50