Clubhouse Android Uygulaması

Clubhouse Android Uygulaması

Önceleri sadece İos kullanıcılarının katılabildiği Clubhouse sosyal ağ platformuna artık Android kullanıcıları da katılabilecekler. Kullanıcılarına sesli sohbet odaları imkanı sunan Clubhouse sadece İos işletim sistemi kullanan kişilere . Hitap etmesine rağmen dünyada yakaladığı başarı çizğisi bir çok sosyal ağ platformunun dikkatini çekmişti. Onun rakipleriyle arasındaki tek dezavantajı sadece İos işletim sistemiyle çalışmasıydı. Buna rağmen rakiplerine sesli sohbet odaları anlamında fark atsa da. Zirvede kalabilmesi için farklı kullanıcılara da hitap etmesi gerekiyordu. Ve bunun için bir takım adımlar attıklarını geçtiğimiz günlerde duyurmuşlardı. Sonunda Android kullanıcılarını sevindiren beklenen haber geldi. Sadece Amerika’da kullanmaya başlaması bile büyük bir heyecan yaratırken. Ülkemizde ne zaman kullanılmaya başlanacağı da merak konusu oldu.

Clubhouse Nedir?

Paul Davizon ve Rohan Seth tarafından 2020’nin Aralık ayında piyasaya çıkan ve Nisan 2020 gibi kullanımı yaygın bir hale gelen Sesli Sosyal Medya platformudur. Clubhouse’u bu kadar popüler hale getiren hiç şüphesiz sesli sohbet odaları olmuştur. Bu özelliği diğer sosyal ağ platformlarında görmeye alışkın değildik. Sosyal ağ platformları arasında sesli etkileşimi ön plana çıkarmasıyla. Dünyada tüm gözleri kendi üstlerine çekmeyi başardılar. Bu başarıya kayıtsız kalamayan diğer rakipleri Facebook, Twitter, gibi sosyal ağlarda. Kendi sesli sohbet odaları özelliklerini yaptıklarını duyurmuşlardı. Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili bir yazı paylaşmıştık sizlere. Hala okumadıysanız buradan ulaşabilirsiniz.

Clubhouse Android Uygulaması

Şimdilik Türkiye’deki Android kullanıcıları Google Play Store mağazasına girdikleri zaman Ön kayıt diye bir aşamayla karşılaşıyorlar. Buda uygulamanın henüz Türkiye’de kullanım aşamasına gelmediğini gösteriyor. Bana kalırsa uzun sürmeyecek bu buluşma için bende birçoğunuz gibi Android kullanıcısı olduğum için merakla bekliyorum. Tabi birde sadece İos destekli bu kadar popüler olmuşken Android sonrası nasıl bir hal alacak diye merakta etmiyor değilim.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 71 defa

Kategori: Mobil Uygulama

Yayınlanma Tarihi: 10 Mayıs 2021

1 Yorumlar
Sosyal Medyanın Geleceği Ses Tabanlı Sohbet Odaları - KlasSohbet.Com

[…] artık Android uyumlu da çalıştığından bahsetmiştim. Hala okumadıysanız o yazımız ada buradan ulaşabilirsiniz. Elon musk, Plademir Putin gibi iş dünyasının önde gelen insanlarının sesli […]


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50