Discord Sohbet Odaları

Discord Sohbet Odaları

Discord sohbet odaları özelliği ile Clubhouse benzeri bir uygulamayı geçtiğimiz günlerde kullanıma sundu. Sesli kanal ismini verdiği bu özellikle sesli sohbetlere katılabileceksiniz. Geçtiğimiz günlerde Twitter’da spaces adlı uygulamasıyla Clubhouse benzeri bir sesli sohbet odaları uygulamasını kullanıcılarına hazırlamıştı. Aslında discord sohbet odaları gibi hali hazırda küçük gruplara sunduğu sesli ve görüntülü sohbet özelliği vardı. Sahne kanal uygulaması ile belirli kullanıcıların konuştuğu ve isteyen herkesin konuşabileceği bir özellik tasarladı. 

Discord Sohbet Sesli Kanal Özelliği ile İddalı Olduğunu Rakiplerine Kanıtladı

Discord sohbet odaları anlamında rakiplerden geride kalmayarak Sesli Kanal özelliğini hayata geçirdi. Birçok özelliği ile Clubhouse benzese de kullanıcılarına ses temel ağırlıklı aktiviteleri var. Moderatörler tarafından yönetilen odalarda canlı olarak karaoke gibi eğlenceli sunumlara katılabileceksiniz. Sadece sesli de değil görüntülü ve yazılı olarak ta yararlanabilirsiniz. Kullanımı pratik ve kolay bu özelliği kolayca kullanabileceksiniz.

Sesli Sohbet Odaları Akımı

Clubhouse’un kısa sürede bu kadar popüler olmasından dolayıdır. Bir sesli sohbet odaları furyası başladı. Twitter spaces sonrası Facebook ve İnstagram gibi. Dev sosyal platformlarda kendi sesli sohbet odalarını tasarladıklarını duyurmuşlardı zaten. Şimdilerde ise Linkedln, Telegram ve Tiktok gibi dev sosyal platformlarda kendi sesli sohbet odalarını tasarlamaya başladılar. Discord sohbet odaları yani Sahne Kanal özelliğini kullanmak istiyorsanız eğer. Anroid, Windows, Linux, İos gibi işletim sistemli cihazlar kullanmanız gerekiyor. Discord Clubhouse’un aksine birçok işletim sistemiyle çalıştığı için Sesli chat odaları özelliği konusunda daha avantajlı görünüyor. Ama Clubhouse’unda popülerliği azımsanmayacak kadar büyük sadece ios tabanlı çalışmasına rağmen 8,1 milyon kez indirildi. Sizinde bu konular hakkında fikriniz varsa eğer yorumlar kısmından bizlere yazmayı unutmayın.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 100 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 05 Nisan 2021

1 Yorumlar
Yeni Sohbet Siteleri - KlasSohbet.Com - Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları

[…] ağ platformlarında çok yayın olarak olarak kullanmaya başladı. Bunun ilgili en son yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz üzere aralarında Twitter, Clubhouse gibi sosyal platformların […]


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50