Facebook Neighborhoods ile Komşuluk İlişkilerinizi Farklı Bir Boyuta Taşımak İstiyor

Facebook Neighborhoods ile Komşuluk İlişkilerinizi Farklı Bir Boyuta Taşımak İstiyor

Sosyal bir sohbet sitesi olarak sadece eğlence amaçlı değil, sosyal medyada son çıkan haberleri de elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu gün ki yazımızın konusu başlığımızdan alışıla cağı üzere Facebook ile alakalı olacak. Özellikle de son günlerde sosyal ağ platformlarının kendi aralarındaki rekabetleri ile yeni farklı özellikleri ön plana çıkarma çabalarına tanık oluyoruz. Bunlardan en son olanda Facebook’un “Neighborhoods” ismini vermiş olduğu bir komşuluk uygulaması. İlk başlarda kulağa biraz geldiğinin farkındayım. Hadi gelin hep beraber bu uygulamaya yakından göz atalım.

Facebook Neighborhoods Özelliğini Test Etmeye Başladı

Facebook Neighborhoods adını vermiş olduğu özelliği ile aynı bölgede yaşayan insanların birbirleriyle etkileşime geçmelerini sağlayacak. Şimdilik sadece Kanada‘nın Calgary bölgesinde kullanılmaya başlanan bu özellik. İlerleyen zamanlarda Türkiye’de kullanılmaya başlanacak. Hali hazırda olan Nextdoor uygulamasına benzer bir özellik olan Neighborhoods aynı bölgedeki insanların bölge hakkında paylaşımlarına izin veriyor. Bu özelliği indirdiğiniz zaman bulunduğunuz konumdaki bölgeye göre insanlarla eşleşiyorsunuz. Ve sadece o bölge hakkındaki içerikleri görebiliyorsunuz.

COVİD-19 Salgın Faktörü

Sosyal ağ yada benzeri sanal sohbet sitelerindeki yeniliklere baktığımız zaman. Aslında bir çoğunun altında Covid-19 yatıyor. Çünkü insanlar yasaklar nedeniyle sadece bu platformlar sayesinde etkileşime girdikleri için. Haliyle de bir rekabet savaşı doğuyor. Facebook, Clubhouse, Twitter gibi dev sosyal ağ platformlarının ayakta durmaları için yeni özellikler uygulamalar tasarlamaları gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde sizlere Facebook Hotline adlı özelliğini tanıtmıştık. Hala o yazımızı okumadıysanız buradan ulaşabilirsiniz. Aslında Facebook  Neighborhoods özelliğini tasarlamasının altında da Covid-19 var. Çünkü aynı bölgedeki insanların Neighborhoods özelliği ile evden çıkmadan etkileşim kurmalarını sağlaya çalışıyorlar. Bu özellik tutulur yada tutulmaz bilinmez ama önümüzdeki günlerde Türkiye’ye geleceği kesin.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 51 defa

Kategori: Mobil Uygulama

Yayınlanma Tarihi: 11 Mayıs 2021

6 Yorumlar
Esraa

Gayet başarılı buldum .


Eylem

yararlı bi makale. : )


Elvan

Çok güzel.


Derya

Gayet güzel bir makale


Yaren

Çok güzel buldum. Akıcı


Yudum

Çok güzel ve yararlı bir makale olmuş. Beğendim


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50