Fotoğraf Atılan Sohbet Siteleri Nedir, Nasıl Kullanılır? Ücretli midir?

Fotoğraf Atılan Sohbet Siteleri Nedir, Nasıl Kullanılır? Ücretli midir?

Uzun zamandır sizlerden gelen fotoğraf atılan sohbet siteleri hakkındaki sorularınızı cevaplamak istiyordum. Bende bu günkü yazımda sizlerden gelen soruları toplayarak kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmaya yardımcı olacağım. Sizler için önceden bir araştırmada yaptım ve söyle bir gerçekle karşılaştım. Chat Sohbet sitelerinin geneline baktığımız zaman klasik bir ara yüz temaları bulunuyor. Sadece yazılı sohbete müsait bir tasarım. Ama nedense bir çoğunda sesli sohbet, resimli sohbet, fotoğraf atılabilen siteler diye ibareler bulunuyor. Bu büyük kandırmaca kullanıcı çekme tuzağının ta kendisi arkadaşlar.

Fotoğraf Atılan Sohbet Siteleri Nedir?

İnternet üzerinden sohbet ederken resim ya da benzeri dosya gönderimine olanak tanıyan sohbet siteleridir. Biraz daha açacak ya da örnek verecek olursak eğer. WhatsApp sohbet uygulaması benzeri de düşünebilirsiniz. Size özel ayrılan sohbet odalarında hem sohbet ediyorsunuz. Hem de resim dosya paylaşımı yapabiliyorsunuz. Üstelik paylaştığınız resimler bir süre sonra kendiliğinden siliniyor. Yani acaba resmim başkalarının eline geçer mi? Ya da fotoğraf göndermek güvenlimi diye düşünmeyin.  Zaten Yasalara göre kişinin resmini izinsiz olarak paylaşmak verileri hukuka aykırı olarak kullanmanın TCK Md. 136,134 suçunu oluşturduğunu unutmayın.

Z Kuşağı Yeni Nesil Sohbet Siteleri

Seneler boyu gelen kuşaklar teknolojiye göre şekillendiklerini düşünecek olursak eğer. Z kuşağının teknolojinin tam ortasına denk geldiklerini söyleyebilir. Y kuşağının aksine daha sorgulayıcı, atılgan ve daha yenilikçi bir kuşak. Sosyal medya gibi platformların kullanımda çok aktifler. Hal böyle olunca kuşağa göre hareket etmeye çalışan platformlarda yeni özellikler getirmek zorunda kalıyorlar. Tıpkı fotoğraf atılabilen sohbet odalarında olduğu gibi. Sohbet sitelerinde sesli sohbet odaları, kameralı sohbet odaları gibi özellikleri olsa da rekabet gücünü ayakta tutmak için yeni nesil’e ayak uydurmak zorunda kalıyorlar.

Ücretsiz Resimli Sohbet Siteleri

Gel gelelim sizler tarafından sorulan en çok soruya. Fotoğraf atılan yada resimli sohbet siteleri ücretlimidir? Bu sitelerin çoğu sohbet amaçlı olarak ücretsiz ve bedavadır. Ama siz yetki yada oda açma gibi taleplerde bulunursanız. Ücretli olabiliyorlar. Yani tamamen size kalmış. İster kullanıcı olarak girip sohbet edip hiçbir ücret vermeyin. Yada ben yetki almak istiyorum yada özel oda sahibi olmak istiyorum diyebilirsiniz. Tabiki belli bir ücret karşılığında.

Fotolu Sohbet Odaları Kullanımı ve Özellikleri

Kullanımı kadar mantığı da çok basit aslında. İsterseniz kendinizin yada anonim bir resmi profil resminiz olarak belirleyebiliyorsunuz. Her hangi bir resimli sohbet sitesine girdiğiniz zaman. Sağ kısımda resim yükle butonu bulunuyor. Ama öncesinde ücretsiz kayıt olmanız lazım. Sadece mailini yazarak bu işlemi hemen halledebilirsiniz. Resimlerinizin form-atlanın ve boyutun uygun olması ise bir diğer husus. JPG, PNG, GIF, gibi form-atlardan oluşması gerektiğini de unutmayın. Ve önemli husus siyasi, cinsel, yada Türk aile yapısına aykırı resimler kullanamayacağınız gerçeği. Bütün bu yazdıklarımı okuduysanız ve anladıysanız o zaman sizlere iyi sohbet şimdiden.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 77 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 29 Mayıs 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50