Clubhouse’a Yeni Bir Rakip Daha Spotify Greenhouse Sesli Sohbet Odaları

Clubhouse’a Yeni Bir Rakip Daha Spotify Greenhouse Sesli Sohbet Odaları

Hatırlayan arkadaşlar bilirler geçtiğimiz günlerde sosyal medyanın geleceği ses tabanlı sohbet odaları diye gözlemlerimi sizlerle paylaşmıştım. O yazımızı merak edenler için buruya linkini bırakıyorum. Gözlemlerimi destekler nitelikte bir yenilikte Spotify platformundan geldi. Greenhouse ismini verdikleri uygulama ile kullanıcılarının sesli sohbet etkileşimine girmesini sağlıyor. Sen neymişsin be Clubhouse demeye devam edeceğiz galiba. Twitter spaces, Discord Sahne, Reddit Talk derken hoş geldin Spotify Greenhouse aramıza. O zaman hadi gelin beraber ailemizin yeni üyesini tanıyalım.

Spotify Greenhouse Nedir, Nasıl Kullanılır?

Greenhouse çeşitli içerik konularla insanlar ile canlı sesli sohbet etkileşimine girmeye yarayan bir uygulama. Hali hazırda kullanılan bu uygulamayı şu anda 135 ülkeden insan kullanıyor. Sinema, spor, müzik, eğlence gibi konuları içeren sohbet odalarına girerek katılım sağlayabiliyorsunuz. Gel gelelim nasıl kullanılır olayına. İos yada Android fark etmeden indirebiliyorsunuz. Clubhouse kullanıcılarının hiç yabancılık çekmeyecekleri bir uygulama. Çünkü bir çok özellik yönünden birbirlerine çok benziyorlar. Spotify’dan alışkın olduğumuz yeşil renklerin ağırlıkta olduğu bir temaya sahip. Dilerseniz hali hazırdaki sesli sohbet odalarına katılıyorsun. Yada kendi konu başlığınız la bir sohbet odası açabiliyorsunuz. Önemle hatırlatılan kuralların en başında. Nefret ve benzeri söylemlerde bulunan için hiç bir tolerans tanınmıyor.

Her hangi bir odaya girdiğiniz zaman bütün katılımcıların listesini görebiliyorsunuz. Orta kısıma doğru odanın konusu hakkında sizlere bilgi sağlayan bir simge bulunuyor. Ve elinizi kaldırın simgesi oluyor. Bu simgeye tıklayarak konuşmak için sıra alıyorsunuz. Önemli bir konu hatırlatmakta fayda var. 135 ülkede kullanılmasına rağmen hala Türkiye’de kullanıma açılmadı. Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde herhangi bir gelişme olursa sizlerle paylaşacağımız dan emin olabilirsiniz. Çünkü klas chat sohbet sitesi olarak sohbet anlamında sosyal medyada olan tüm yenilikleri sizler için araştırıyoruz. Eğer dilerseniz bizleri sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Çünkü bilgi paylaşıldıkça güzeldir.

Dünyada Sesli Sohbet Odalarına Karşı Bir Merak Var

Clubhouse’un tutulmasından sonra gözler Twitter spaces’e çevrilmişti. Çünkü ortada sadece bir platformun başarısı vardı. Acaba geçici bir heves miydi yoksa devamı gelir miydi bunların hepsi bir merak konusuydu. Geldiğimiz noktada şunu anlıyoruz ki artık insanlar sadece yazılı olarak sohbetle yetinmiyor. Çünkü değişik canlı yayın platformlarından olan TikTok gibi bir çok uygulamaya büyük bir merak var. Özellikle de Z kuşağı tarafından. Bence aslında bu ilginin sebep ini bizlere açıklıyor.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 50 defa

Kategori: Mobil Uygulama

Yayınlanma Tarihi: 18 Haziran 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50