İnstagram Sohbet Odaları

İnstagram Sohbet Odaları

Sesli sohbet odalarına olan ilgi nedeniyle Twitter ve Facebook sonrası İnstagram sohbet odaları konusunda bir dizi yenilikler test yapmaya başladı bile. Sesli sohbet odaları adı altında olacak bu uygulama sayesinde arkadaşlarınız ile ya da hali hazırda olan sesli sohbet odalarına kolayca katılım sağlaya bileceksiniz. Sadece İos işletim sistemiyle çalışan Clubhouse 8,1 milyon indirme sayısını şimdiden geçti bile. Sesli sohbet odaları özelliği ile ön planda olan Clubhouse’un başarısı rakiplerinin de gözünden kaçmasa gerek. Twitter ve Facebook sonrası İnstagramda kendinde bir dizi yenilikler yapma mecburiyeti hissetti. Daha Önceki yazılarımızda sizlere Twitterspaces ve Faceebok’un sesli sohbet odaları uygulamalarından bahsetmiştim.

Salgın sonrası sohbet odalarına olan ilgi bir hayli arttı. Yasaklar ve korunma amaçlı evlerimizden çıkamadığımız şu zamanlarda dijital olarak gündemi takip etmeye başladık. Alışverişlerimiz den tutun birçok ihtiyacımızı internet sayesinde karşılıyoruz. Sohbet etmekte temel olmasa da karşılanması gereken bir ihtiyacımızdır. Aslında sanal sohbet siteleri, resimli sohbet siteleri, hep varlardı. İnstagram sohbet odaları gibi geniş bir kitleye ulaşamasalar da seviyeli ve hoş sohbetler içeriyorlardı.

Günümüzde en çok kullanılan sosyal ağ platformları arasında olan İnstagram daha önceleri Vine, Shapchat, gibi uygulamaları örnek olarak benzeri özellikleri bünyesine katmıştı. Şimdide Clubhouse gibi sesli sohbet odaları uygulamasın bende varım diyor. Şimdilerde test aşamasına başlayan İnstagram tam olarak ne zaman piyasaya sürür bilinmez ama Clubhouse’un başarısı daha çok konuşulacağa benziyor.

Sesli Sohbet Odaları Ne İşe Yarar?

Kullanacağınız uygulamanın özelliklerine göre bir çok kişiyle aynı oda altında sesli olarak sohbet etme imkanı sağlıyor size. Konular değişik olsa da aslında bu sohbet odalarının amaçları aynı. Sohbet etmek. Salgın yasaklar bunları artık tekrarlamama gerek yok bence. Herkes artık birbirinden çekinir korkar hale geldiği için aynı ortamlarda bir araya gelmeleri zorlaşıyor. İnsanların sohbet etme ihtiyaçlarını bir şekilde karşılamaları gerekiyor. Belki bu kadar ilgi de bu nedenden dolayı. Sesli olarak kolayca karşınızdaki görerek yapacağınız bu sohbetlerde yeni arkadaşlar tanıyabiliyorsunuz. Sizinle aynı meslekteki insanlardan değişik başarılı fikirler öğrenebilirsiniz. Çalıştığınız iş konusuyla ilgili verilen konferanslara katılabilir aynı zamanda sizler bile konferans yapabilirsiniz.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 115 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 26 Mart 2021

2 Yorumlar
YaMaN

Bizim en sıkıcı zamanlarımızda yanımızda olan KlasSohbet.com resimli bedeva sohbet odaları çok iyi ve kullanışlı site. Bu zorlu dönemde insanlarla ilitişim kurmaya yardımcı olacak site. Türkiye'nin ve Dünyanın dörd bir yanında kullanıcılar burada bulunuyor. Klas FM radyosu keyifli yayınlar sunuyor. Radyo dünyaca ve Türkiye'de olan popüler şarkıları sunuyor. Size tek sohbete bağlanmak düşüyor. Sizde sohbete katılın ve eglencenin tadını çıkarın.


Yeni Sosyal Medya Uygulaması Poparazzi - KlasSohbet - Sohbet Sitesi

[…] medya uygulamasıdır. Poparazzi uygulamasının mantığını daha basit anlatmak gerekirse. İnstagram benzeri ama aralarındaki en büyük fark kendi resimlerinizi değil arkadaşlarınızın […]


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50