Eğlenceli Öğrenme Platformu Kahoot! Artık Türkçe

Eğlenceli Öğrenme Platformu Kahoot! Artık Türkçe

Türkiye’de bir çok kullanıcı olan Kahoot! bu ilgiye kayıtsız kalamayarak Türkçe dil seçeneğini getirdi. Peki ya Kahoot! Nedir? Öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiren global eğitim platformu. 250’den fazla ülkede kullanılan ve aktif olarak eğitim veren bu platforma ilgi bu aralar oldukça yüksek. Bununda en temel sebebi COVID-19 salgını. Okullardaki eğitime verilen aralar nedeniyle tüm dünyada bir çok öğrenci mağdur oldular. Sadece Türkiye’de 150 binden fazla öğretmenin tercih ettiği bu platformun el belirgin özelliği. Ders çalışmanın sıkıcılığını eğlenceli oyunlarla ortadan kaldırması.

Oyun Tabanlı Dijital Eğitim Platformu Kahoot!

Oyun oynarken bir şeyler öğrenmenin kulağa garip ve alışkın gelmediğinin bizlerde farkındayız. Ama Kahoot! ön yargılarınız yıkarak çocuklarınıza eğlenirken öğrenmeyi sağlayan bir uygulama. 2012 yılında Norveçli bir grup eğitim insanı tarafından bu uygulamayı İos ve Android destekli olarak indirebilirsiniz. Türkçe’nin en çok kullanılan 10 dilde yer almasından dolmayı. Türkiye piyasasına hızlı bir giriş bu platformun ismini daha çok duyacağımız aşikar. Şirket Ceosu Hanoa’ya neden Türkçe dil seçeneğini getirdiniz diye sorduklarında. Türkiye’de iş dünyasından tutun ailelere kadar yoğun bir ilği ve artış olduğunu. Bu artışa kayıtsız kalamayarak böyle bir yenilik getirdiklerini açıklamıştı.

Eğitimdeki Dijitalleşme

Yapılan araştırmalar dijitalleşme yolunda eğitimi öğretmenler de destekliyor. Aynı zaman bilgi kaynakları olarak öğrencilerine Kahoot! sayesinde testler hazırlayabiliyorlar. Çünkü sanal eğitim modeli olarak güven veren bir alt yapısı bulunuyor. Milli eğitim bakanlığımızın yapmış olduğu. Uzaktan eğitim projesi ve sanal hibrit öğrenme kapasitesini genişletmede güzel bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. Bu dijital eğitim platformu sayesinde canlı olarak yarışırken aynı zamanda bilgi edinebiliyorsunuz.

Yüz yüze eğitimin yanı sıra sanal uzaktan eğitimlerdeki en büyük faktör öğrencilerin sıkılmaması. Bütün bu ince detaylar düşünülerek hazırlanmış bir uygulama. Din, dil, ırk yada yaş grubu ayırt etmeksizin eğitim veren. Bu platformun nerelere geleceğini açıkçası bende sizler kadar merak ediyorum. Ama bildiğim bir şey var ki tüm dünyanın hazırlıksız yakalandığı salgın yasaklarında. Bir kes daha bu tarz eğitim platformlarının önemini anlamış olduk bence. İlerleyen günlerde Kahoot! ve bu tarzda platformların önümüze çok çıkacağı aşikar bir gerçek. Bizde klas chat sohbet sitesi olarak bu tarz haberleri sizlere paylaşmaya devam edeceğiz.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 54 defa

Kategori: Mobil Uygulama

Yayınlanma Tarihi: 16 Haziran 2021

4 Yorumlar
Melih

Çok harika bir sohbet sitesi. Tavsiye ederim. Sohbet ve eğlence hepsi burda. Sizde aramiza katilin sohbetin tadını çıkarın.


Casper

Gayet guzel makale. Harika olmuş. Ellerinize sağlık.


Tecno

KlasSohbet.com sohbet sitesi çok harika olmuş. Bu aileye yeni katıldım. Cok sicakkanlı insanları var. Tavsiye ederim.


SesSiz_çıqLık

Çok güzel bir sohbet sitesi tavsiye ederim özellikle demeden geçemiycem coronanın tam bizi depresyona koydugu anda bu siteyi buldum moralimi burda dağıttım ve keyifli sohbet ettim arkadaşlar edindim iyiki var klassohbet teşekkürler…


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50