mIRC Sohbet Programı

mIRC Sohbet Programı

Mirc sohbet programı Khaled Mardam-Bey tarafından 1995 yılında 90’lı yılların ortalarında yazıldı. Soğuk ve yağmurlu bir sonbahar gününde acaba ne yapsam da dünyadaki herkesi bir araya getirsem diyen Mardam-Bey. Sonunda bir yazılıp tasarlamaya başladı. Şaka tabi ki ama en azından bu tarz bir fikirle yola çıktığı kesin. Aksi taktir de böyle bir proje ortaya çıkmazdı. Evet arkadaşlar bu günkü konumuz 90 ları kasıp kavuran, aynı zamanda heyecanlandıran başka bir boyuta sokan. mIRC sohbet programı. Y kuşağı bura damı acaba zira onları yakından ilgilendiren bir konu. Z kuşağı sizlerde iyi okuyun. Yaşadığımız heyecanları zorlukları bilmeye hakkınız var. Tam olarak açılımı (M)ardam, (I)nternet, (Relay), (C)hat olan yani mIRC’i tanıyacağız bu gün.

IRC sunucularına bağlanıp sohbet etmek için kullandığımız bu program sayesinde. Özellikle 90 lı yılların ortalarında internet cafe köşelerinde eğlenceli zamanlar yaşadık. Selam’ın slm olduğu cinsiyet sormayı M ve F gibi harflerle yaptığımız. Kendine iyi bakın kib olduğu günlerden bahsediyorum. Önceleri tek tip olarak kullanılsa da günümüzde kodlama ile farklı özellikli mIRC scriptler kullanabiliyoruz. Günümüzde hala mIRC chat programı kullanan var mı diye sormaya cam. Çünkü ben hala kullanıyorum. İlk gün ki gibi heyecanlı olmasa da hala keyif alabiliyorum.

mIRC Sohbet Chat Odaları

mIRC sohbet programı 21.yy olmamıza rağmen hala benim gibi bir kesim tarafından kullanılmaya devam ediyor. Günümüzde insanlar artık kendi mIRC’lerini istedikleri gibi tasarlayabiliyorlar. Buna da mIRC Script Coder deniliyor. Şimdinin IRC alt yapılı web tabanlı sohbet sitelerine hala mIRC programını kullanarak girebiliyoruz. mIRC üzerinden hala bot net gibi saldırı programı kullanıldığı için. Bazı sohbet siteleri özel kodlarla mIRC kullanmayı yasaklıyorlar. Hem artık teknoloji öyle bir hale geldi ki artık Mobil Android cihazlarınıza mirc indirebiliyorsunuz.

Sohbet Etme Kolaylığı

Bu programın belki de en güzel yanlarından birisi seri sohbet etmek. Kısa yol tuşuyla diğer türlü uzunca yazacağımız komutları depolayabiliyor uz. Farklı mizah türü cevap yada kelimeleriyle size farklı bir deneyim katıyor. Ekran olarak geniş bir açıya sahip olduğu için sohbeti kaçırmamanızı sağlıyor. Birden fazla sunucuya aynı anda girmenizde başka farklı özelliğidir. Not defterinden tutun ki online zamanlayıcı ya kadar. Birçok özelliği bulunuyor. Hala bu deneyimi yaşamadıysanız eğer. Klassohbet.com sitesine gelerek. mıRC indir kısmından bedava indirip pratik bir şekilde sohbet edebilirsiniz. Sadece kullanıcılarımıza özel tasarladığımız Klas mIRC chat programımız ile anında sohbete bağlanıp. Eskinin farklı chat deneyimlerini edinebilirsiniz.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 79 defa

Kategori: Sanal Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 06 Haziran 2021

2 Yorumlar
DiLaRa

Klassohbet ailesi olarak öncelikle herkese keyifli sohbetler dilerim.. kaliteli ve seviyeli sohbet etmek istiyorsanız tam yerindesiniz hadi gelin hem sohbet edelim hemde mırc le daha kolay ve rahat sohbet edin (;


DiLaRa

Klassohbet ailesi olarak öncelikle herkese keyifli sohbetler dilerim.. kaliteli ve seviyeli sohbet etmek istiyorsanız tam yerindesiniz hadi gelin hem sohbet edelim hemde mırc le daha kolay ve rahat sohbet edin (;


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50