Mobil Chat Sohbet Alışkanlığı

Mobil Chat Sohbet Alışkanlığı

Geçmişe yani 1876’lı yıllara Alexander Graham Bell’in telefonu icat etmesinden bu yana mobil anlamda gelinen noktaya bakacak olursak eğer. Hayatımızda her alanında birçok şeyin değiştiğini gözlemleye biliriz. İlk akıllı telefon (Nokia 9000 Communicator) ile 1996’da tanışmıştık. Geldiğimiz şu noktada geçmişe bakacak olursak eğer bu kadarını kimse tahmin edemezdi galiba. Farklı uygulama ve programlar sayesinde hayatımızda birçok yeni alışkanlıklar edindik hepimiz. Birçok cihazın yapmakta zorluk çektiği işlemlerimizi daha kolay ve pratik bir şekilde mobil olarak yapabiliyoruz.  Aslında bu konuyu uzun uzadıya anlatmak isterdim size ama bu günlük sadece mobil chat sohbet kullanım rehberi hakkında bilgi vermek istiyorum size.

Mobil Olarak Sohbet Etme Alışkanlığı Ediniyoruz

Bu günlerde Whatsapp, Facebook, Twitter ve değişik sanal sohbet sitelerinde çok sık vakit geçirir olduk.  Bunun nedenlerine bakacak olursak eğer COVİD-19 salgını başta olmak üzere birçok sebep sayabiliriz.  Teknolojinin faydası olduğu kadar şüphesiz zararları da oluyor. Mobil chat siteleri sayesinde güzel dostluklar arkadaşlıklar edinebiliyoruz. Dünyanın bir uçundaki tanıdığımız yada tanımadığımız insanlarla görüntülü yada sesli sohbet edebiliyoruz. Ama gelin görün ki bazen uyuşuk bir hale geliyoruz. Dostlarımızda dışarıda vakit geçirmek yerine sosyal platformlardan hiç çıkmıyoruz. Buda ister istemez bir alışkanlık bir bağımlılık oluşturuyor bizde. Youtube gibi video izleme platformlarında gezinirken saatin kaç olduğuna bakmıyoruz bile.  Dış dünya ile iletişime bu platformlar ile geçiyoruz. Akıllı kullanıldığında faydalarını gerçekten anlatmakla bitiremeyiz ama aşırı kullanmanın da zararlarını görmezden gelemeyiz.

Sanal Sohbet Siteleri ve Sosyal Ağ Platformları Ücretsiz ve Güvenlimidir

Bu tür platformlar sohbet ve haberleşme anlamında çok büyük kitlelere hitap ettikleri için bazı uygulamaları kar amaçlı kullanıcılara sunulabiliyor. Facebook, Twitter gibi bilindik büyük sosyal ağ platformları ücretsiz ve güvenilir olsalar da üyelik şartı bulunmakta. Nitekim geçtiğimiz günlerde Facebook 533 milyon kullanıcısının verilerinin çalınıp bir hacker platformunda yayınlandığını açıklamıştı.  İnstagramın aralarında bulunduğu bu platformlar güvenlik konusunda her gün bir dizi yenilikler getirseler de maalesef kesin garanti veremiyorlar. Sanal sohbet siteleri’de aynı şekilde. İçerisinde birçok fikirden insanı barındırdıkları için. En azından sizden üyelik şartı istemiyorlar. Yani siz istemediğiniz sürece sosyal platformların üyelik şartı aksine hiçbir özel bilginizi paylaşmak zorunda kalmıyorsunuz.

Sohbet sitelerinin güvenilirliği konusunda daha kapsamlı bilgiye sahip olmak istiyorsanız eğer. Geçtiğimiz günlerde güvenilir sohbet siteleri konulu yazımıza buradan göz atabilirsiniz.  Henüz hala bir sohbet sitesine girmeyip tereddüt ve endişeleriniz varsa eğer. Sizleri klas mobil chat sitemize davet ediyoruz. Gelin ilk sanal sohbet deneyiminizi bizimle ücretsiz üyeliksiz güvenilir bir ortamda kaliteli bir şekilde yaşayın. İçiniz rahat olsun güvenliğiniz ve huzurunuz bize emanet. Klas mobil chat sohbet sitesi.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 78 defa

Kategori: Mobil Uygulama

Yayınlanma Tarihi: 25 Nisan 2021

3 Yorumlar
Korayy

Klas sohbet org Huzur mutluluk sevgi saygı ve güvenlik şahane saygın kisiliklerin sohbet muhabbet yerine bekleriz siz değerli arkadaşları sizleri aramızda görmekten mutluluk ve onur duyarız...


Swan

Klassohbet Güzel insanlar hoş sohbetler hepsi burda bekleris herkesi ((((;


Mobil Sohbet Siteleri - KlasSohbet.Com - Sohbet Sitesi, Sohbet Odaları

[…] Mobil sohbet siteleri günümüzde sohbet anlamında kolay ve pratik kullanılabilen sohbet odalarıdır. Sohbet etmek için web chat anlamında akıllı telefon kullanmanız yeterli oluyor. Hem kullanımı çok basit hemde eğlenceli bir hal alıyor. 2000’li yıllarda mynet sohbet yada mIRC sohbet site yada programlarını düşünecek olursak büyük bir gelişme. Üstelik sadece masaüstü bilgisayarımızla girebiliyorduk. Şimdilerde akıllı cep telefonlarımız sayesinde kolayca dünyanın her yerinden insanlarla bir araya gelip sohbet edebiliyoruz. Z kuşağı hariç geçmişe bir yolculuk yapmak isterdim. Şimdilerde yeni nesil mobil sohbet sitelerinin kıymetini bilmek için. O yıllara vakıf olmak gerekiyor biraz. Zorluklara sadece yazılı olarak yapabildiğimiz sohbetlere. Zar zor Messenger sayesinde kurulan iletişimlere. Ama inan hiç aklıma bile getirmek istemiyorum. Şimdiki teknolojinin nimetlerinden faydalanıp. Hayatımız için sağladığı kolaylıklarla ilgileniyorum. Neyse konumuzdan fazla sapmayalım. Ne diyorduk mobil sohbet siteleri, mobil sohbet odaları. […]


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50