Online Sohbet Odaları

Online Sohbet Odaları

Dijital dönüşüm çoğu sektörde olduğu gibi online sohbet platformlarında da yenilik ve farklı kolaylıklar getirdi hayatımıza. Bunun birçok örneğine sosyal ağ ve benzeri sanal sohbet platformlarında rastlıyoruz. Belki de en çok haberleşme ve sohbete ihtiyacımız olduğu bu salgın zamanlarında dijital dönüşümün hayatımıza sunduğu kolaylıkları bir kez daha anlamış olduk. Özellikle sosyal ağ ve sanal sohbet sitelerine olan ilgi artı. Bunun en büyük sebebi ise COVID-19 nedeniyle uygulanan evden çıkmama yasakları oldu. Hal böyle olunca online chat ve haberleşme için kullandığımız bu platformlarda bir dizi yenilikler sundular bize. Örneğin; Twitter spaces ve Clubhouse sesli sohbet odalarında olduğu gibi. Ayrıca Facebook ve İnstagram gibi platformlarda geçtiğimiz günlerde zaten sesli sohbet uygulaması tasarladıklarını açıklamışlardı.

Online Sohbet Nedir?

Online sohbet yani Türkçe kelime anlamıyla çevrim içi sohbet İnternet üzerinden yapılan canlı konuşmalara verilen genel bir isimdir. Bu tür konuşmaları akıllı telefon ve cihazlar sayesinde kolaylıkla yapabiliyoruz. Bu bazen bir uygulama Whatsapp ya da Messenger gibi bazense sanal sohbet siteleri oluyor. Aslında kullanım amacımıza göre online sohbet ettiğimiz uygulamada değişiyor. Çünkü sadece arkadaşlarımızla Akrabalarımızla sohbet amaçlı değil iş ve haberleşme konusunda da çok sık tercih ediliyor. İnternet kültürü zenginleştikçe de kullanım ağı gittikçe genişliyor. Anlık olarak dünyanın bir ucundan insanlarla online sohbet kurarak İnternet yardımıyla konuşabiliyoruz.

Sesli ve Görüntülü Online Sohbetler

Eskiden online sohbet denilince aklımıza java tabanlı sohbet platformları gelirdi. Teknolojinin geldiği bu noktada artık sadece yazışarak sohbet etmiyoruz. Birçok uygulama ve ya sanal sohbet odaları gibi platformlarda sesli sohbet ve görüntülü sohbet yapabiliyoruz.  Üstelik yer ya da zaman gibi kavramlara takılmadan. Akıllı mobil cep telefonları ve cihazlarla uyumlu platform ya da uygulamalarda doyasıya sohbet edebilirsiniz. Bazı uygulama ya da sanal sohbet platformları ücretli olsa da. Hali hazırda bulunan bedava chat odaları veya ücretsiz sohbet uygulamalarını indirebilirsiniz. Sanal sohbet sitelerini kullanmanız için üye olmanız ada gerek kalmıyor. Sadece sohbet etmek için kendinize bir kullanıcı ismi belirlemeniz yeterli. Teknolojinin bize sunduğu bu kolaylıktan yararlanmak hepimiz hakkı.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 109 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 03 Nisan 2021

1 Yorumlar
HülyA

Bana söylencek söz kalmamiş :)) sizleride yakin zmanda aramizda görmek isterizz


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50