Sanal Sohbet Uygulamaları

Sanal Sohbet Uygulamaları

Bence sanal sohbet uygulamalarını hakkında konuşmadan önce sanal sohbet nedir? Onu anlamamız gerekiyor. Sanal sohbet İnternet ortamında bazı uygulama ya da sohbet siteleri aracılığı ile insanlarla iletişim kurmaya verilen isimdir. Günümüzde teknolojinin her gün gelişmesiyle karşımıza farklı bir sanal sohbet uygulaması çıkabiliyor. Birçoğumuz sanal sohbet uygulaması derken bazılarımız ise arkadaşlık uygulamaları diye de adlandırabiliyorlar. Bu uygulamaların bir çoğu parasız olsa da ücretli olan uygulamalarda bulunmaktadır.   

Sanal Sohbet Uygulamaları Hangileridir?

Bu uygulamalar dünyanın bir çok yerinden giren kullanıcılara ev sahipliği yapıyorlar. Din, dil ve ırk ayırt etmeksizin her görüş den insanlarla karşılaşmanız mümkün. Sadece yazışarak mesaj şeklinde sohbet değil aynı zamanda sesli ve görüntülü sohbet imkanı da sunuyorlar. Özellikle COVİD-19 sonrası dünyanın evlere kapandığı şu zamanda arama motorlarında çok sık geçen kelimeler arasında yer alıyor. Çünkü insanlar dışarı çıkamadıkları için Facebook, Twitter, Clubhouse gibi sosyal ağlar ile etkileşim sağlıyor. WhatsApp, Telegram gibi uygulamaları çok sık kullanıyorlar. Salgın öncesi ağırlıklı olarak arkadaş ve aile bireylerimiz le genelde sohbet için kullanırdık. Ama artık uzaktan eğitim, konferanslar ve bir çok sebepten kullanabiliyoruz

Sesli Sanal Sohbet Modası

Çağa ayak uydurmak adına yeni uygulamalara hemen adapte alıyoruz. Clubhouse sesli sohbet odaları sonrası tüm dünyada sesli sanal sohbet modası başladı. Twitter spaces ile Facebook, İnstagram, Discord derken son olarakta Reddit bende varım dedi adeta. Ve bütün sosyal ağlar sesli sohbet odalarını tasarlamaya başladılar. Eskiden mesaj şeklinde bile zar zor konuşabilir ken. Şimdilerde yazışmaya erinir olduk. Sesli olarak grup halinde sohbet edebiliyoruz. Birçok konuyu insanlarla tartışabiliyoruz. Bunların hepsini sosyal ağ yada uygulamaları ile kolayca yapabiliyoruz.

Başlıca Sanal Sohbet Uygulamaları

WhatsApp  

Messenger

Facebook

İnstagram

Şuan dünya’da açık ara kullanılan sanal sohbet uygulamaları yukarıdaki belirttiğimiz gibi olsa da. Telegram gibi daha bir çok uygulama bulunmakta. Buruda şunu ayırt etmemiz gerekiyor ki Tinder, Happn gibi uygulamalar sohbet amaçlı olsa da sanal arkadaşlık uygulamaları diye geçmektedir. Bir sonraki konumuzda görüşmeye dek keyifli iyi sohbetler dilerim.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 98 defa

Kategori: Sanal Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 03 Mayıs 2021

1 Yorumlar
RoTaSıZ

Bu sitede yeniyim. İlk girdigom gun Mix kardesimi tanidim. Hic ilgi ve alakasini benden kesmedi gercek bir dost. Cana yakin. Burda ortam sahane sizlerde gercek dostlugu ve arkadasligi tatmak istiyorsaniz sizleri aramozda gormekten mutluluk duyariz nediyoruz kalbin ritmi klass sohbette atar de hayde ne duruyorsunuz cikin cikin gelin ((:


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50