Sesli Sohbet Siteleri Hakkında

Sesli Sohbet Siteleri Hakkında

Sesli Sohbet Siteleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sesli Sohbet Siteleri Hakkında Konuşacak birinin olmaması son derece zor olabilir. Bazen arkadaşlarınız ve aileniz neler yaşadığınızı anlamıyor veya konuşmak için yeterli zamanınız yokmuş gibi geliyor. Ya da onların bakış açısına değer veriyor ama yük olmaktan endişe ediyor olabilirsiniz. Belki de paylaşmak istediğin ama yakın olduğun insanlarla bunu yapamayacağını düşündüğün kişisel bir şey var. Ya da belki bir ton arkadaşı olmayan birisiniz. Bu zamanlarda ve diğer zamanlarda, çevrimiçi sohbet odaları çekici olabilir. Ancak, herkes bir sesli sohbet sitelerini ziyaret ettiğinde aynı deneyime sahip değildir  veya aynı avantajlardan yararlanamaz.

Klas Sohbet

Sesli Sohbet Siteleri Hakkında Avantaj ve Dezavantajlarından Bazıları

Çoğu sesli sohbet odaları, gerçek hayatta tanıdığımız insanlarla normalde paylaşmayacağımız şeyler hakkında konuşmamız için bize güven veren anonimlik sunar. Sohbet odaları gibi ortamlarda çevrimiçi tanıştığımız insanlara açılmak daha kolay olabilir, ama yapmalı mıyız? Bazı artılara ve eksilere bir göz atalım.

Sohbet Odası Artıları 

Sesli Sohbet Siteleri şunları sunabilir:

  • Mobil sohbet imkanı sunar
  • Farklı görüşlere sahip yeni insanlarla tanışma şansı
  • Dünyanın dört bir yanından bakış açıları edinme fırsatı
  • Yaşınıza, cinsiyet kimliğinize, ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize göre (ister sosyal destek ister flört arıyor olun) insanları bulmak kolay
  • Ücretsiz ve kullanımı kolay
  • Tarafsız görüşler sunar

Klas Sohbet

Sesli sohbet siteleri hakkında  biriyle konuştuğunuzda ortak noktalarınız olabilir, ancak bu kişiyi arkadaşlarınız ve aileniz gibi yakından tanımıyorsunuz. Bu bir dezavantaj gibi görünse de, bazen bir yabancıdan sizi iyi tanıyan birinden daha iyi bir bakış açısı elde edebileceğiniz için bir fayda da olabilir. Sizi sevenler sizin lehinize önyargılı olabilir ve durumunuzu objektif olarak göremeyebilirler.

Sesli Sohbet Siteleri Eksileri

  • Diğer insanların dürüst olduğundan veya söyledikleri kişi olduklarından emin olamazsınız.
  • Kendinizi savunmasız hissediyorsanız, çevrimiçi insanlar sizden yararlanmaya çalışabilir
  • Çevrimiçi ilişkiler kurmak, arkadaşlarınız ve ailenizle daha az zaman geçirmenize neden olabilir

Çevrimiçi forumlardaki çoğu insan gerçekten yardım etmek istese de, birinin gerçek motivasyonunu bilemeyiz. Örneğin, hepimiz çevrimiçi zorbalık sorununun farkındayız. Ayrıca, başkalarının güvenini kazanmak için başka biri gibi davranan insanlar var. Biriyle rahat olana kadar çevrimiçi ortamda çok fazla tanımlayıcı bilgi vermemeyi unutmayın. Biri sizi rahatsız ediyorsa, sesli sohbeti sonlandırmayı düşünmelisiniz.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 37 defa

Kategori: Chat Odaları, Sesli Sohbet, Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri

Yayınlanma Tarihi: 16 Ekim 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50