Sohbet Botu Chatbot

Sohbet Botu Chatbot

Teknolojide yapay zekanın gelişmesiyle dijital ortamlarda sohbet botu chatbot ile her alanda karşılıyoruz neredeyse. Chatbotlar mesajlaşma veya sesli olarak tıpkı bir insan ile konuşuyormuş hissi verip bir konu hakkında bilgi almamızı ya da işlem yapmamızı sağlayan sohbet botlarıdır. Bunun en basit örneğini Whatsapp, Facebook, ve Skype gibi günlük yaşantımızda kullandığımız uygulamalarda görebiliyoruz. Önceleri sadece yazışarak mesaj şeklinde cevap verse de şimdilerde sesli olarak ta bizlere yardımcı oluyorlar. Birçok hizmet sektöründe yaygınlaşan sohbet botu chatbot bizlere alış veriş den tutun banka gibi birçok alanda kolaylık sağlıyor. 7/24 online hizmet veren chatbotları firmalar için müşterilerine kolaylık sağlayıp zamandan ve enerjiden kar elde etmelerini sağlıyor.

Chatbot Çeşitleri

Tarihi 1966’ya dayanan chatbotları şimdinin Facebook veya Twitter gibi sosyal ağlarda değil 2000’li yıllarda mirc ve benzeri sohbet sitelerinde kullanabiliyorduk. Chatbotları işlevlerini tıpkı bir insan gibi yapabilen arka planda yapay bir zeka ya sahip sohbet botları oldukları için. İşlevleri de kullanıldıkları platformlara göre değişiyor. Örneğin; web site botları müşteri karşılamadan tutun randevu almaya bu alanda en çok popüler olan chatbotlarıdır. Ama genel anlamda bakacak olursak eğer sohbet botu chatbot. Kendi içerisinde kullanım şekline göre farklı kategorilere ayrılmıştır.

Basit Kelime Bazlı Chatbotları

Anahtar kelime odaklı sohbet botlarıdır.  Aslında diğerlerine göre basit bir kullanıma sahiptirler. Hata yapma olasılıkları çok azdır.  İşlem yapacağınız konuyla ilgili kelimeyi tarayıp o konu ile ilgili cevaplarla eşleştiriyor. Kelime bazlı sohbet chatbotlarına kısıtlı sayıda sorular yöneltebilirsiniz.  Sadece soru cevap şeklinden kullanıldıkları için karışık durumlarda yardımcı olmaya biliyorlar.

Yapay Zeka Teknolojisiyle Çalışan Akıllı Chatbotları

Günümüzde bazı bankacılık gibi hizmetlerde aktif olarak kullanılan kelime chatbotlarının gelişmiş özelliğine sahip bir versiyonudur. Yapay zeka tarafından yönetilen bu chatbotları sayesinde en sağlam ve doğru sonuçları elde etmeniz mümkündür. Diğer yöntemlerin aksine bu yöntem ile daha az bilgiyle çok geniş bir sonuç ala birsiniz. Yapay zeka ile yönetildiği için kullanıcılara güven verirler. Aradığınız konular hakkında sizlere en doğru bilgiyi verirken konuştuğunuz tüm kelimelerini kayıt altına alıyor.

Önümüzdeki günlerde yapay zekanın teknolojisinin gelişmesiyle bu alanda daha çok yenilik göreceğimiz kesin. Sizde Şirket yada Firmanız için daha verimli bir hizmet almak istiyorsanız kendi chatbotunuzu yaptırabilirsiniz.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 83 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 11 Nisan 2021

2 Yorumlar
Sad

With the development of artificial intelligence in technology , we meet almost in every field with the chatbot chatbot in digital environments . Chatbots are chatbots that allow us to get information about a subject or take action by giving the feeling of talking to a person by texting or voice. The simplest example of this is Whatsapp , Facebook , and Skype.


mr möggem

It's a very nice place for conversation, I recommend it to everyone, it's a peaceful place


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50