Sohbet Sitelerinin Olumsuz Yanları

Sohbet Sitelerinin Olumsuz Yanları

Aslında konuya daha geniş bir açıdan bakacak olursak eğer. İnternet’in kötü olumsuz yanları diyede bahsedebiliriz. Çünkü biz insan oğlu maalesef bazı şeylerin dozunu ayarlayamıyoruz. Kendimizi sosyal yaşantımızdan uzaklaştırıp bilgisayar yada akıllı cep telefonlarımıza mahkum edebiliyoruz. Oyun platformları, sosyal medya ve bu gün ki konumuz olan sohbet sitelerinde olduğu gibi günün çoğu zamanını bu tarz mecralarda geçiriyoruz. Peki biz bunları yaparken ne değişiyor hayatımızda neyi kaçırıyoruz. Aslında çok şeyi. Bir kere Hareketsiz bir hayata alışıyoruz. Beden sağlığından tutun akıl sağlığımıza kadar bir çok hastalıkları tetikleyebiliyor. Farkında değiliz belki ama sevdiklerimiz ailemizle beraber geçireceğimiz zamanları o kadar boş şeylere heba ediyoruz ki. İleride eminim ah ile vah ile geçecek bir geçmiş yaşıyoruz.

Hareketsiz Bir Yaşama Kendinizi Alıştırmayın

Herhalde hareketsiz bir yaşamın zararlarını anlatmaya gerek yok. Başta kas gücünün azalmasından tutun, kan ve oksijen seviyemizin bozulmasına kadar bir çok zararı bulunuyor. Benim gözlemlerime göre sohbet sitelerini kendisine bağımlılık derecesine getiren insanlar. Genelde asosyal, çekingen insanlardan oluşuyor. Bu tarz kişiler kendilerini real yaşantılarında kolayca ifade edemedikleri için. Bu tarz platformlarda kendilerini hiç olmadıkları kadar rahat hissediyorlar. Buda tabiki ister istemez onlarda bir bağımlılık derecesi yaratıyor. Aslında buradaki en büyük iş kişinin ailesine düşüyor. Bunu doğru gözlemleyip kişilerin uyarılması yada normal hareketli bir yaşama teşvik edilmeleri gerekiyor.

Doğru Amaçlarla Sohbet Edilmeli

Doğru amaçlarla sohbet etmenin faydaları olduğu kadar tersine bir durumda zararları da büyük olabiliyor. Zaten bu zararların topluma bir şekilde yansımasından dolayı insanların sohbet sitelerine karşı bir ön yargısı oluşuyor. Özellikle evli olan kişilerin hali hazırda süren evliliklerindeki mutsuzluklarını buradan gidermeye çalışmaları. Yada evli iken başka bir insan kaçan kişilerin bazı tv programlarına konuk olması. Maalesef buda sohbet sitelerinin üzerine kalan günah gibi bir şey. Sadece bu da değil. Maddi anlamda sahtekarlık karşıdaki kişile kendini yanlış tanıtma. Bunlar hep chat sitelerine eksi yazdıran olaylar. Ama bu tür olayların önünü alamazsınız. Tamamen size kalmış bir şey aslında. Biriyle özel bir şeyler paylaşmadan önce onu tanımaya çalışın. Bu süreyi ne kadar uzun tutarsanız o kadar güvenilir bir sohbet ağı kurarsınız. Sohbet sitelerinin olumsuz yanlarından değil olumlu yanlarından etkilenmeniz dileği ile herkese iyi sohbetler.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 38 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 18 Temmuz 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50