Sohbet Sunucuları

Sohbet Sunucuları

Sohbet sunucuları değişik amaçlar altında sizlere sesli, görüntülü, yada yazılı sohbet imkanı sunan platformlardır. Bu alanda sizler için bir araştırma yaptığım zaman bariz en öne çıkan platform Discord oluyor. Bende bu konuyu sizlere sağlıklı anlatmak için Discord başta olmak üzere bir çok sohbet sunucusunu araştırdım. Sohbet siteleri ve sohbet odalarından tutun oyun platformlarına kadar. Ama genel olarak baktığımız zaman aslında sohbetin konusu dışında bir farklılık göze çarpmıyor. Yani insanlar sohbet ederken oyun oynayabilir. Yada Telegram sohbet grupları, ve Discord sohbet grupları gibi çeşitli konularda açılan oluşumlara üye olup bilgi alış verişi yapabiliyorlar. Bunların hiç biriside olmasa sohbet siteleri yada chat sitelerine girip arkadaş amaçlı sohbet edebiliyorlar.

Discord ve Telegram Benzeri Sohbet Sunucuları

Bu tarz sohbet sunucularının gruplarına baktığımız zaman. Göze çarpan en belirgin konular: Muhabbet, eğlence, sohbet, mizah oluyor. Sunucuya gir dediğiniz zaman karşınıza oda hakkında bilği veren bir menü ve isim yazabileceğiniz bir bölüm geliyor. Online katılımcı sayısı belli olduğu için kalabalıklığa göre bir yerde seçebiliyorsunuz. Çünkü çoğunlukla kullanıcılar aktif sohbet olan odaları tercih ediyorlar. Formula 1‘den tutun felsefeye kadar bir çok konu başlıklı sohbet odası bulabiliyorsunuz.

Twitch ve TikTok Benzeri Canlı Sohbet Sunucuları

Bu tarz canlı sohbet sunucularının el belirgin özellikleri bir kişi tarafından yönetilmesi. Siz katılımcı olarak sadece yazılı mesaj yoluyla sohbet kurabiliyorsunuz. Sevdiğiniz yayıncıların yayınlarına giderek hem stres atıyorsunuz. Hemde yayıncılara dilerseniz bağışlarda bulunabiliyorsunuz. Özellikle de TikTok‘a olan yoğun ilgiyi dikkate alacak olursak eğer bu aralar popülasyon olarak adından söz ettirmeye devam ediyor. Ama burada önemli özellikle pandemiye bir parantez açmak istiyorum. İnsanların dijital alanlarda bu kadar boy göstermesinin en önemli faktörü COVİD-19 salgını oldu. Aslında dijitalleşen bir dünya vardı ama bu olay bence sürecin biraz hızlı ilerlemesine neden oldu.

Sanal Sohbet Siteleri ve Chat Platformları

Gel gelelim bizimde aralarında yer aldığımız sohbet sitelerine. 7/24 sohbet bulabileceğiniz. Sohbet ederken herhangi bir bilginizi paylaşmanıza gerek olmayan sohbet odaları. Dünyanın her yerinden kullanıcılara sahip olan bu platformların sadece sohbete endeksli değil oyun ve radyo anlamında da aktiviteleri bulunuyor. Sadece yazılı olarak ta değil. Kendi profil resmini oluşturduğunuz biyografiniz ile ister sesli sohbet isterseniz kameralı sohbet odalarına girebiliyorsunuz. Mobil chate uyumlu oldukları için. Akıllı cep telefonlarınız ile İnternet olan her yerden anında katılım sağlayabiliyorsunuz.

Sosyal Ağlar

Başta Twitter, Facebook ve Clubhouse olmak üzere bu ağlar sayesinde dünyadaki gündemi takip etmenin dışında. Sesli sohbet odaları sayesinde etkileşim ede girebiliyoruz. Değişik konu başlıklarıyla açılan gruplara dahil olup sesli bir şekilde sohbet edebiliyoruz. Yani sizin anlayacağınız arkadaşlar bunların hepsi sohbet sunucularını kapsıyor. Yani içerisinde sohbet edebileceğiniz bir alan yada sistem bulunduran bütün platformlar sohbet sunucuları olarak geçiyor. Hepiniz sohbet ederken bilgi öğrenebileceğiniz sohbet sunucularını da tavsiye ettiğimi unutmayın. İyi sohbetler.


Yazar: admin

Görüntüleme: 42 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 22 Haziran 2021

2 Yorumlar
ALoNeDaRk

Harika bir sohbet sitesi burada olmak bana mutluluk veriyor 7/24 burdayım diyebilirim :D İnsanlarla aile gibi olduk sohbet çok keyifli sizlerde gelin beraber sohbet edelim :)


İzmir_KıZı

Keyifli sohbetler dilerim..Çok güzel bir platform insanlarla burada vakit geçirmek siteyi beğendim tavsiye ederim.. Özellikle makale harika olmuş yazanın emeğine sağlık devamını bekliyoruz..


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50