Sosyal Sohbet Siteleri

Sosyal Sohbet Siteleri

Sosyal Sohbet Ne Demek? Toplumundaki insanların birbirleriyle etkileşim içine girerek sohbet etmelerine denir. 21.yy’ da gelişen teknoloji ve zenginleşen İnternet kültürü nedeniyle hayatlarımızda bazı önemli sosyal değişikler oldu. Sosyal ağ, sosyal medya ve sosyal sohbet siteleri gibi kelimeleri çok sık duymaya başladık. İyiden iyiye dijitalleşen dünyamıza ayak uydurmak için bu tarz platformları çok sık kullanır hale geldik. Aslında doğru amaç içerisinde kullanıldığı zaman çok faydalı yanlış amaçlar için kullanılırsa çok zararlı olabilen platformlardır. Özellikle salgının başlamasıyla tüm dünya evlere kapanmak zorunda kalırken, bizler bu platformlar sayesinde sosyal iletişim içine girebildik.

Sosyal Sohbet Siteleri Ne Demek?

Din, dil, ırk ayırt etmeksizin toplumdaki farklı fikir ve görüşteki insanları bir araya getirip sohbet etmelerini sağlayan platformlardır. +18 yaşından küçükler hariç sosyal sohbet sitelerinde her yaş grubundan insanla karşılaşmanız mümkün. Dünyanın bir çok farklı yerlerinden kullanıcılara sahip olan. Bu sohbet sitelerinde güzel dostluklar kurup farklı sohbetler içerisine girebiliyorsunuz. Bir çoğu ücretsiz olan bu sitelerde sohbet etmeniz için üye olmanızda gerekmiyor. Sadece yazılı mesajlaşma şeklinde değil dilerseniz resimli sohbet özelliği ile profil resmi oluşturabilir. Aynı zamanda sesli sohbet yada görüntülü sohbet yapabilirsiniz. Tıpkı Whatsapp uygulamasına benzeyen özelliği ile mobil olarak kolayca sohbetlere katılabilirsiniz. Sosyal sohbet siteleri insanlarla etkileşim içinde güzel keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Sosyal Ağ Nedir?

İnternet üzerinden dijital alanlarda insanlarla etkileşim ve iletişim kurmaya yarayan ağlara sosyal ağ denir. Buna örnek verecek olursak eğer. Facebook, Twitter, Clubhouse, İnstagram gibi platformları başlıca söyleyebiliriz. Tarihte ilk sosyal ağ 1994 yılında çıkmıştır. Bu sitenin ismi Geocities olarak bilinmektedir. Daha sonra ise 1995 de heglobe.com adında bir sosyal ağ sitesi kurulmuştur.Bu site sayesin insanlar kendi içeriklerini yazarak başka insanlarla iletişim içerisine girmiştir.

Sosyal Medya Nedir?

İnsanların İnternet aracılığı ile teknolojiyi kullanarak kendi üretmiş oldukları içerikleri diğer kullanıcılar ile paylaştıkları ve etkileşim içerisine girdikleri sosyal ağlara denir. Bir diğer adıyla iletişim araçlarıdır. Sosyal medyayla tanıdığımız günden beri her an iç içe vakit geçiriyoruz akıllı telefonlarımız ile. Sadece sosyal hayatımızı değil ticari anlamda ve birçok konuda hayatımıza etkileri büyüktür. Üye olma sistemiyle sosyal etkileşimim izi kendimize ait hesaplardan sağlıyoruz.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 70 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 27 Nisan 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50