Telegram Grup Görüntülü Sohbet Özelliğini Duyurdu

Telegram Grup Görüntülü Sohbet Özelliğini Duyurdu

Telegram kullanıcılarının dört gözle beklediği gruplarda görüntülü sohbet özelliği sonunda geldi. Telegram hali hazırda hep kullanılsa da adından bu seneki kadar hiç bahsedilmemiştir. Bununda en büyük sebeplerinden birisi WhatsApp‘ın kullanıcıları tarafından o çok tartışılan gizlilik politikası olmuştu. En güçlü rakibi olan WhatsApp’ın kullanıcı kaybettiği şu günlerde tam gaz yeniliklerine devam ediyor. Özellikle de bu sene iletişimimizi sosyal ağ ve sohbet uygulamalarıyla sağladığımızı düşünecek olursak eğer. Adeta bu tarz sohbet sitesi yada uygulamalarının kullanılması pik noktasına kadar ulaştı desek abartmış olmayız. Tabiki bundaki en büyük payı COVID-19‘undur. Salgın ve yasaklar derken dünya ile etkileşime bu tarz platformlar ve mobil uygulamalar sayesinde girdik. Hal böyle olunca da yeniliklere gebe kalan kullanıcılarını her alanda memnum etmeye çalışan bu tarz platformlar kendini geliştirmek zorunda kaldılar. Bunun son örneğine Telegram’ın yapmış olduğu grup halinde görüntülü sohbet etme özelliği ile tanık oluyoruz.

Telegram Kullanıcılarının Uzun Süredir Beklenen Bir Özellikti

Görüntülü sohbet özelliği Telegram kullanıcıları tarafından ha bu gün ha yarın çıktı çıkacak diye beklenen bir özellikti. Çünkü kullanıcıları tarafından en çok şikayet aldığı konuların başında bu özelliğin olmayışı geliyordu. Özellikle de Telegram’ın en büyük rakibi olan WhatsApp’ın tekrar eski kullanıcılarını toplamaya başladığı bu günlerde olası bir hamle ve olması gereken bir özellikti. Grup halinde görüntülü sohbet özelliği ile Telegram grup sesli sohbetlerinizi videolu bir şekilde kullanabileceksiniz. 30 kişi bir kullanıcı kapasitesinin bulunduğu bu özellik ile aynı zamanda ekran paylaşımları yapabileceksiniz. Geçtiğimiz yılın nisan aylarında bu özelliğin müjdesi verilmişti aslında. Bence beklentileri de fazlasıysa karşıladığına inanıyorum. Özellikle de ekran paylaşım özelliği ile iş ve ders gibi ciddi konularda çok kullanışlı olacağını düşünüyorum.

Telegram paylaştığı blog yazısında bu özelliğin müjdesini verirken, ilerleyen günlerde dahada geliştirebileceğinin sinyallerini verdi. Benim kendi fikrimce biz bu ve buna benzer haberleri ilerleyen günlerde duymaya devam edeceğiz. Çünkü hali hazırla Z kuşağı ile beraber dijitalleşen bir dünya vardı. Salgın sadece bu süreci biraz bana göre hızlandırdı gibi geliyor. Sizde bu konudaki görüşlerinizi yorumlar kısmımızda paylaşırsanız çok seviniriz. Çünkü biz klas chat sohbet ailesi olarak paylaştıkça büyüyeceğimize inanıyoruz.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 35 defa

Kategori: Mobil Uygulama

Yayınlanma Tarihi: 26 Haziran 2021

2 Yorumlar
Sye

Telegramın kendini görüntülü sohbet anlamında yenilemesi çok güzel olmuş bencede faydalı


MaviS

Telegram whatsapp sohbet gibi platformlar bu aralar rövaşta haliyle aralarında tekabet var. Buna benzer yenilikler bence gelmeye devam ederler.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50