Telegram Yeni Güncelleme

Telegram Yeni Güncelleme

Sosyal iletişim uygulaması WhatsApp’ın kullanıcılarına bazı koşulları şart koşmasının ardındın Telegram’ın adını sık duymaya başlamıştık. Hatta birçok yerde Whatsapp’ın en büyük alternatifinin Telegram olabileceğini yazılmıştı. Hal böyle olunca da Telegram yeni güncelleme ile rekabet gücünü yükseltmek için bir dizi özellikler getirdi. Başta sesli sohbet ve mini profil gibi yeni özellikleriyle Telegram rakiplerine fark atmaya çalışıyor.

Telegram Yeni Güncelleme İle Gelen Özellikler

Kullanıcılar 8 temel yeni özellik sunan Telegram, Whatsapp gibi rakibi olan diğer uygulamalara fark atmaya çalışıyor. Özelikle de Whatsapp’ın kullanıcılarının kişisel verilerini korumak konusundaki tutarsız davranışla sonrasını fırsat bilen Telegram yeni güncelleme ile iyice elini güçlendirmeye çalışıyor. Clubhouse’un sesli sohbet odaları çıkışından sonra benzer sosyal ağ platformlarıda kendi sohbet odalarını tasarladıklarını duyurmuşlardı. Telegram’da blog gönderisinde sesli konuşmanın önemini kullanıcılarına anlatıyor.

  • Planlanmış sesli sohbetleri özelliği ile Tıpkı Clubhouse benzeri bir sistemle karşılaşıyorsunuz. Bu özellik sayesinde gün içerisinde bir grup ile sesli sohbet planları yapabiliyorsunuz. Randevuyu ayarladığınız gün ya da saat geldiği zaman sohbete katılmanız konusunda bildirim geliyor.
  • Telegram’ın payment 2.0 ile kredi kartınızla her hangi bir satıcıya ödeme yapmanızı sağlıyor. Üstelik komisyon dahi almıyorlar.
  • Yeni Web tasarımı ile eskiye göre daha fonksiyonlu bir arayüz sizleri karşılıyor.
  • Telegram yeni güncellemeleri resmi adresinden direk indirebiliyorsunuz artık.
  • Sohbet ederken resim gibi gönderilere büyüterek bakabiliyorsunuz.
  • Bir diğer yenilik ise Video sardırma özelliği ile ileri yada geri 10’ar saniye sardırabiliyorsunuz.

Henüz Telegram kullanmadıysanız ve aklınızda WhatsApp’ın kişisel verileri paylaşması gibi bir sorun varsa eğer. Resmi sitesinde Teleğram ne kadar güvenli açıklamalarına bir göz atabilirsiniz.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 63 defa

Kategori: Mobil Uygulama

Yayınlanma Tarihi: 30 Nisan 2021

2 Yorumlar
Oppo

Sosial rabitə tətbiqi WhatsApp istifadəçiləri üçün bəzi şərtlər irəli sürdükdən sonra Telegram adını tez-tez eşitməyə başladıq. Hətta bir çox yerdə Whatsapp-a ən böyük alternativin Telegram ola biləcəyi yazılmışdı. Beləliklə, Telegram yeni yeniləmə ilə rəqabət qabiliyyətini artırmaq üçün bir sıra xüsusiyyətləri təqdim etdi. Telegram səsli söhbət və mini profil kimi yeni xüsusiyyətləri ilə rəqiblərindən seçilməyə çalışır.


Telegram Sohbet Grubu - KlasSohbet.Com - Sohbet Sitesi, Sohbet Odaları

[…] gelen yoğun ilgi nedeniyle kendi Telegram Sohbet Grubumuzu açtık. Klas chat sohbet sitesi olarak artık Telegram’da bizde varız. Telegram […]


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50