WhatsApp benzeri sohbet uygulamaları

WhatsApp benzeri sohbet uygulamaları

WhatsApp benzeri sohbet uygulamaları

Çoğunuzun bildiği gibi geçtiğimiz günlerde Facebook’un bazı kararlar alması sonucu WhatsApp kullanıcıları ikilem içerisinde kalmışlardı. Bazı kullanıcılar onlara sunulan zorunlu şartları kabul ederken. Bazıları ise alternatif bulma telaşına düştüler. Peki insanları böyle ayıran bu karar neydi. WhatsApp’ın 4 ocak 2021 tarihli güncellemesinde. “Gizlilik İlkesindeki” değişiklik adı altında zorunlu kabul edilmesi gereken bir takım kararlar açıkladı. Bu kararlara göre WhatsApp sohbet kullanıcılarının bilgileri toplanıp gerektiği halde Facebook’da dahil olmak üzere. Pazarlama alanları gibi ortak şirketlerde paylaşabilir ibaresiydi. Tabiki şurada bir açıklık getirmek gerek.

Bu zorunlu güncellemeye göre Ab ülkelerindeki kullanıcıları kapsamıyordu. Hal böyle olunca da insanlardan tepkiler gelmekte gecikmedi. 8 şubat tarihine kadar süre verilse de zorunlu kabul etme koşuluyla daha sonrasında geçtiğimiz 15 mayıs 2021 tarihine kadar uzatılmıştı süre. Peki şimdi ne olacak. Çok basit aslında sorunun cevabı ya WhatsApp’ın bizlere sunduğu zorunlu koşullarını kabul edeceğiz ya da diğer alternatif sohbet uygulamalarına yöneleceğiz. O zaman gelin hep beraber WhatsApp benzeri sohbet uygulamalarına bir göz atalım.

Turkcell’in Bip Uygulaması

Yerli ve millici olmanın her zaman faydalanırdan bahsediyoruz. O zaman gelin hep beraber tamamen Türk mühendislere ait Bip uygulamamızı beraber tanıyalım. Diğer sohbet uygulamalarına benzer yazışma dışında sesli ve kameralı sohbet imkanı bu uygulamada da bulunuyor. Öte yandan acil durumlarda iletişim için bir çok alternatif sunuyor. Ayrıca akıllı mesaj ve faks yöntemiyle para gönderme gibi hizmetlerde sunuyor.

Signal Sohbet Uygulaması

WhatsAp benzeri sohbet uygulamalarından olan Signal’in sohbet uygulamasında en belirgin özellik yüksek seviyede bir güvenlik politikasının olması. Elon musk gibi başarılı insanlarında tavsiye ettiği Signal’i sms uygulaması olarak ta kullanabiliyorsunuz. Uçtan ucu sifreleme metoduyla gönderilen mesajlarınız bir süre sonra otomatik olarak siliniyor.

Telegram

Şimdiden 200 milyon gibi bir kullanıcısı olan Telegram, WhatsApp’a en yakın alternatif sohbet uygulamalarından birisidir. Diğer sohbet uygulamalarının yanı sıra geçenlerde getirmiş olduğu bir dizi yeniliklerden sizlere bahsetmiştik. Tıpkı Signal’de olduğu gibi uçtan ucu bir şifreleme metodu olduğu için sesli aramalarınızda dahil hiçbir konuşmanız kayıt altına alınmadan siliniyor. Medya dosya gibi paylaşımlarınızı da rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

Viber

Viberin belkide WhatsApp’a benzeyen en belirgin özelliği iletişim numarası kullanılarak girilebilen bir sohbet uygulaması olmasıdır. Ücretsiz video gönderimi sesli yada görüntülü arama yapabiliyorsunuz. Bu uygulamada yazdığınız mesajlarınızın ne zaman silineceğine karar verebiliyorsunuz. Sohbetin yanı sıra Viber sohbet uygulamasında bulunan oyunlarla zaman geçirebiliyorsunuz.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 103 defa

Kategori: Mobil Uygulama

Yayınlanma Tarihi: 23 Mayıs 2021

6 Yorumlar
ASKYALAN

Bencede başarılı bir yazı olmuş. Whatsappın özelliklede son günlerdeki kullanıcı politikasına bakacak olursak eğer başka alternatiflere yönelme zamanı geldi. İnsanlara esir muamelesi yapıyorlar.


Adnan

Bence gayet başarılı bir site samimi sevecen güler yüzlü insanlar var o yüzden kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar.düzgün bir sohbet sitesi


BeyaZ

Yeni katilmama ramen araniza cok hos ve icten karsilandim. Kaliteli ve seviyeli bir sohbetplatformu. Ekibin bir parcasi olmaktan cok mutluyum ve herkese ugramasini tavsiye ederim.


ALoNeDaRk

Öncelikler Klassohbet ailesine teşekkür ediyorum böyle güzel sohbet sitesini bize sundukları için.. whatsappa gelecek olursak insanların iletişimi için harika bir iletişim altarnetifi güzel bir uygulama hayatımızı kolaylaştırıyor teşekkür ederiz bize sundukları için...


Bal

WhatsApp kimi söhbət proqramları Çoxunuzun bildiyiniz kimi, WhatsApp istifadəçiləri son günlərdə Facebookun bəzi qərarlar qəbul etməsi nəticəsində çıxılmaz vəziyyətə düşdülər. Bəzi istifadəçilər onlara təklif olunan məcburi şərtləri qəbul edərkən. Digərləri alternativ tapmaq üçün tələsdilər. Bəs insanları belə ayıran bu qərar nə idi? WhatsApp-ın 4 yanvar 2021- ci il tarixli yeniləməsində. “ Məxfilik Siyasəti ” ndəki dəyişiklik adı altında məcburi hesab edilməsi lazım olan bir sıra qərarları açıqladı. Bu qərarlara əsasən, WhatsApp söhbət istifadəçilərinin məlumatları toplanır və lazım olduqda Facebook-a daxil edilir. Marketinq sahələri kimi tərəfdaş şirkətlərdə paylaşa bilir ifadəsi oldu. Əlbəttə ki, burada bir az aydınlığa ehtiyac var. Bu məcburi yeniləmə görə , AB ölkələrindəki istifadəçiləri əhatə etmədi. Beləliklə, insanların reaksiya göstərməsi çox uzun çəkmədi. Son tarix 8 Fevrala qədər verilsə də, daha sonra məcburi qəbul şərti ilə 15 May 2021-ə qədər uzadıldı . Tamam nə indi. Əslində sualın cavabı çox sadədir, ya WhatsApp-ın təklif etdiyi məcburi şərtləri qəbul edəcəyik, ya da digər alternativ söhbət tətbiqetmələrinə müraciət edəcəyik . Sonra WhatsApp kimi söhbət tətbiqetmələrini birlikdə nəzərdən keçirək.


2021’in İlk 5 Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar - KlasSohbet.Com - Chat

[…] Geçmiş günlerde sizlere WhattsApp benzeri sohbet uygulamaları adlı bir yazı paylaşmıştım. Buradan bakarak konuyla ilgili daha çok bilgi […]


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50