Yeni Sosyal Medya Uygulaması Poparazzi

Yeni Sosyal Medya Uygulaması Poparazzi

Poparazzi isminden’de anlaşılacağı gibi Paparazzi kelimesine benzerliği ile dikkat çekiyor. Sadece kelime yazılışı olarak değil işlevsel tanım olarak ta çok benzerlikler taşıyor. Ve büyük ihtimalle de Paparazzi kelimesinden ilham alınarak bulunsa gerek. İki isminde temel konusu fotoğraflar. Hadi o zaman gelin hep beraber App Store’da uygulamalarında kısa sürece birinci sıraya yerleşmiş olan Poparazzi’nin başarı hikayesini inceleyelim.

Poparazzi Nedir? Arkadaşlarınızın resimlerini paylaşabileceğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır. Poparazzi uygulamasının mantığını daha basit anlatmak gerekirse. İnstagram benzeri ama aralarındaki en büyük fark kendi resimlerinizi değil arkadaşlarınızın fotoğraflarını paylaşıyorsunuz.

İnstagram İle Poparazzi Arasındaki Farklar

Aslında en belirgin özellik yukarıda belirtmiş olduğum gibi. Kendinizin değil arkadaşlarınızın resimlerini paylaşıyorsunuz. Şirket bu ve birazdan anlatacağım fark ve değişiklikleri bilerek İnstagram karşıtı olması için yaptıklarını doğruluyor. Peki neden? Çünkü öz çekim ve çaba göstermeden mükemmel olmak ğibi sosyal medya içeriklerini doğru bulmuyorlar. Beğeni, yorum yada takip gibi özellikler arıyorsanız. Size göre bir uygulama olmayabilir. Zira İnstagram’ın aksine bütün bu özelliklerin hiç birisi bulunmuyor. Bu uygulamanın kullanımı temel mantığı gibi çok basit. Sizlere doğallık ve yalın bir mantık sunuyor.

Şu anlık sadece İos tabanlı çalıştığı için App Store mağazasından indirebiliyorsunuz. Sizden indirme karşılığında hiçbir ücret talep etmiyor. Üyelik oluşturduktan sonra telefon numaranızı belirtmeniz gerekiyor. Çünkü bu sayede arkadaşlarına ulaşabiliyorsunuz. Bir nevi arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın paparazzi’si siz oluyorsunuz. Bu arada paparazzi kelime anlamını bilmeyen için açıklayım ünlü kişilerin fotoğraflarını çekenlere verilen genel bir isimdir. İnstagram veya Facebook gibi sosyal ağ sosyal medyaların haricinde dikkatinizi sadece arkadaşlarınıza verebileceğiniz bir uygulama.

Öte yandan resimlerimi kim beğenmiş ne kadar beğeni almış yada kötü yorumlara artık kafanızı takmayacaksınız. Aslında bu tür uygulamalara hepimizin ihtiyacı var. Çünkü sadece biri yada birilerine bakmak için girdiğimiz bu mecralarda o kadar çok vakit harcıyoruz ki. Bazen zamanın ne kadar kıymetli olduğunu unutabiliyoruz. Kısaca toparlamam gerekirse eğer. Bu uygulama sizin arkadaş ve dostlarınız ile ilgilenmeniz için oluşturulmuş bir uygulama. Biliyorum biraz başlarda garip geliyor. Ama ilerleyen günlerde nasıl bir hal alacak inanın bende sizler gibi merak ediyorum.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 65 defa

Kategori: Sosyal Medya

Yayınlanma Tarihi: 27 Mayıs 2021

2 Yorumlar
Esraa

Bu makaleyi çok yararli buldum .Yararlı bir makale olduğunu düşünüyorum.


Eylem

Gayet başarılı. Yararlı bir makale.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50