Youtube Kids Türkiye’de Açıldı

Youtube Kids Türkiye’de Açıldı

Google Youtube Kids ile alakalı geçtiğimiz günlerde Türkiye’de  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkileri ile Bilim Teknolojileri ve İnternet Güvenliği Derneği yetkililerinde aralarında bulunduğu bir tanıtım toplantısı gerçekleştirmişti. Toplantı’da Youtube Kids’i Türkiye’de açtıklarını duyurmuşlardı. Toplantı sonunda yapılan açıklamaya göre tamda bu gün. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında açılmasına karar verdiklerine söylemişlerdi. İçerik türüne göre yaş grubu 4 yaş altı, 5-7 yaş arası ve 8-12 yaşlarına göre kategorilere ayrılmış durumda. İçerisinde yerel ve kültürel konulardan tutun çocuklar için birçok faydalı içerikler bulunduruyor.

Youtube Kids Temel Amacı Nedir

İnternet ve teknolojinin iyiden iyiye evlerimize hayatımıza girmesiyle istediğimiz çoğu şeye kolayca erişebiliyoruz. Sadece bizde değil çocuklarımızda erişebiliyor. Özellikle Youtube gibi video kanallarında kolayca gezinebiliyorlar. İşte tamda burada Youtube Kids devreye giriyor, onlara. Sağlıklı ve yerel içerikler sunarak daha faydalı içerikler hazırlıyorlar. Aynı zamanda çocuklarımız ilk defa tanışacakları dijital dünya ile ilgili deneyimlerini daha güvenilir ve faydalı olarak öğreniyorlar. Özellikle de herkese açık olan İnternet platformlarını oluşturduğu riski düşünecek olursak eğer. İçiniz rahat bir şekilde çocuklarınızı teslim edebileceğiniz bir platform kurma amacındalar.

Youtube Kids’in Sundukları

Google bu uygulaması ile Türkiye’deki devlet ve sivil toplum kuruluşları aynı zamanda uzmanlarla çalışarak çocuklar için güvenilir bir dijital bilgi kaynağını daha sunmuş oldu. Youtube Kids’de ebeveynlerin kontrol etmesi güçlendirilmiş bir tasarım ile çocukların daha zengin ve faydalı içerikler izlemesini sağlıyor. Birçok ülkede hali hazırda kullanılan bir uygulama olan Youtube Kids çocukların ilgi alanlarına göre faydalı içerikler ürettikleri için aileler tarafından en çok kullanılan uygulama arasında yer alıyor.

Aileler çocukları için kişisel profil oluşturarak yaş grubuna göre farkı ilgi alanlarına sahip çocukları için izleme tercihleri ve öneriler oluşturabiliyor. Bu uygulama ebeveynler tam kontrole sahip olurken. Çocuklar sadece ebeveynlerinin seçmiş olduğu video ve kanalları izleyebiliyorlar. Ebeveynler tarafından belirli bir süre izleme kotası konursa eğer çocuklar o kota dışına çıkamıyor. Ve uygulama oturum bittiğine dair bilgilendirme yapıyor. Seçenek üzerine aileler belirli kanal ve içerikleri engelleye biliyorlar. Sizde çocuklarınız için bu uygulamayı kullanmak isterseniz eğer. Google Play Store ve App Store mobil mağazalarından yada buradaki vereceğim linkten ulaşabilirsiniz.


Yazar: Loi

Görüntüleme: 67 defa

Kategori: Sosyal Medya

Yayınlanma Tarihi: 23 Nisan 2021

1 Yorumlar
Korayy

Klas sohbet org Sohbetin ve muhabbetin sonsuz yuvasına siz değerli arkadaşlarımızı bekleriz sohbet platformu resimlidir kayıtlar ücretsizdir saygı sevgi güven üst düzey yöneticileri şahane kişilikli iki Van dostu.jix ve mix şahane kişilikler bunlar ile kendinizi buzur ve güvende bulacaksınız.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50